‘La Casa de Papel’, İngilizce adıyla ‘Money Heist’ ilk olarak İspanyol televizyonu Antena 3’te 2 Mayıs 2017’de yayınlandı ancak tüm dünyada popülerliğini Netflix’in 2017 sonlarında uluslararası yayın hakkını almasıyla kazandı. Her ne kadar ‘La Casa de Papel’ aslında mini-dizi olarak çekilmiş olsa da Netflix dizinin bölümlerini düzenleyerek 2 sezona ayırdı. Netflix’te yayınlanması ile birlikte dizi tüm kesimlerden beğeni topladı ve 2018’in ilk çeyreğinde yayınlanan istatistiklere göre Netflix’in en çok izlenen İngilizce-olmayan dizisi oldu.

Alex Pina diziyi yaratan kişi olarak ve aynı zamanda Sonia Martínez, Jesús Colmenar, Esther Martínez Lobato, ve Nacho Manubens ile birlikte dizinin yapımcılığını da sürdürüyor.

La Casa de Papel Oyuncuları: Kimler Oynuyor?

‘La Casa de Papel’ oyuncu kadrosunun ana karakteri Alvaro Morte’nin canlandırdığı Sergio Marquina (Profesör). Kadroda ayrıca Silene Oliviera karakteriyle Ursula Corbero, Raquel Murillo rolü ile Itziar Ituno, Agustín Ramos dos Hermanas rolü ile Paco Tous, Andrés de Fonollosa rolü ile Pedro Alonso bulunuyor.

La Casa de Papel Konusu: Ne anlatılıyor?

Dizi ilk sezonlarında soygun hikayesi anlatılırken soygunun başında Profesör lakaplı karakterin İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için ekibini toplamasını izledik. Profesör her biri ayrı alanında ün yapmış kişileri bir araya getirir.Sonrasında ise beş ay boyunca bir eve kapanarak, her ihtimali hesaba katarak, ek planlar yaparak kusursuz soygunu planını yaptılar ve 5 ayın bitmesinden sonra planı devreye girdi ve soygun başladı. Plan yapıldı ama hayatın içerisinde planlamadıkları ayrıntılar ile karşı karşıya geleceklerdi.

∙ R E K L A M ∙

La Casa de Papel 4. Sezon Yayın Tarihi: Ne zaman yayınlanacak?

‘La Casa de Papel’ üçüncü sezonu 29 Temmuz 2019’da Netflix’te yayınlanmaya başladı. Dizi yayınlandığı üç sezonu ile de büyük beğeni topladı. Her ne kadar Netflix genelde dizilerini üç sezondan fazla sürdürmeyi sevmese de Le Casa de Papel’in dünya çapında elde ettiği izlenme başarısından sonra bu kararlarını gözden geçirebilirler. Tüm bu sebepleri ele aldığımızda dizinin yeni bir sezonunun geleceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

Netflix’in onay vermesi ve çekimlerin ardından La Casa de Papel 4. Sezon yayın tarihini Temmuz, 2020 olarak tahmin ediyoruz.

Le Casa de Papel Fragmanı

‘La Casa de Papel’ dördüncü sezon gelişmelerini beklerken eğer dizinin önceki bölümlerini izlemediyseniz ya da tekrar izlemek istiyorsanız Netflix’ten ilk üç sezonu izleyebilirsiniz.

‘Cuphead’ Netflix dizisi oluyor.

Önceki haber

Titans 2. Sezon: Yayın Tarihi, Konusu, Oyuncuları

SIRADAKİ HABER

1 Yorum

  1. 4 sezonu çekin hızlı haber verin

Yorumlar kapalı

Diğer haberler