En Çok Beklenen Netflix Dizileri: Nisan 2023

En çok merak edilen dizileri listeledik.

Her ay onlarca Netflix yapımı ekranlara geliyor ve biz de bu yapımların arasından IMDb’nin yardımıyla önümüzdeki aylarda ve yıllarda en çok merakla beklenen dizileri listeledik.

İşte en çok beklediğimiz Netflix Orijinal dizileri:


15. Berlin

Yaratıcı: Esther Martinez Lobato, Álex Pina
Tür: Action, Crime, Drama | Oyuncular: Pedro Alonso, Michelle Jenner, Begoña Vargas, Tristán Ulloa, Julien Paschal
Netflix Yayın Tarihi: Aralık 2023


La Casa de Papel hayranlarının favorisi olan Berlin’i ikinci sezonda öldürmeye karar verdikleri için yazarlar biraz pişmanlık duydular. Dizinin geri kalanı boyunca, Berlin geri dönüşlerle geri getirildi ve tüm karakterler arasında en ilginç geçmiş hikayelerinden birine sahip oldu.

La Casa de Papel hayranları 2023’te Netflix’te yayınlandığında Berlin’e mutlaka göz atmalı.


14. All the Light We Cannot See

Yaratıcı: Steve Knight, Shawn Levy

Tür: Dram, Tarih, Savaş | Oyuncular: Lars Edinger, Louis Hofmann, Aria Mia Loberti, Hugh Laurie, Mark Ruffalo

Netflix Yayınlanma Tarihi: 2023

Stranger Things’ten Adam Project’e kadar Netflix’in en yoğun yapımcılarından biri olan Shawn Levy, ilk kez 2. Dünya Savaşı’nda geçen bir hikayeyi ele alacak.

Dünya Savaşı’nın yıkımından kurtulmaya çalışırken yolları işgal altındaki Fransa’da kesişen kör bir Fransız genci olan Marie-Laure ile bir Alman askeri olan Werner’in hikâyesi.


13. Florida Man

Yaratıcı: Donald Todd

Tür: Suç, Dram, Gizem | Oyuncular: Abbey Lee, Edgar Ramirez, Anthony LaPaglia, Clark Gregg

Netflix Yayın Tarihi: 13 Nisan 2023

Florida Man, 2023 yılında Netflix’teki en çılgın dizilerden biri olabilir.

Eski bir polis, bir gangsterin kaçan kız arkadaşını bulmak için memleketi Florida’ya döndüğünde, hızlı bir iş olması gereken şey vahşi bir maceraya dönüşür.


12. FUBAR

Yaratıcı: Nick Santora

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim | Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Monica Barbaro, Adam Pally, Fabiana Udenio, Fortune Feimster

Netflix Yayın Tarihi: 25 Mayıs 2023

True Lies gibi filmlerden esinlenilen dizide Arnold Schwarzenegger bir televizyon dizisindeki ilk başrolü için yeniden iş başında.

Emekliliğin eşiğindeki bir CIA ajanı bir aile sırrını keşfeder ve son bir iş için sahaya geri çağrılır.


11. The Gentlemen

Yaratıcı: Guy Ritchie

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi | Oyuncular: Iñaki Godoy, Emily Rudd, Mackenyu, Stevel Marc, Taz Skylar

Netflix Yayınlanma Tarihi: 2023

The Gentlemen’ın dünyasını yeni bir Netflix dizisiyle genişletecek olan yönetmen Guy Ritchie ilk kez bir dizi projesinde yer alacak.

Dizi, babasından miras kalan büyük arazinin efsanevi Mickey Pearson’a ait bir ot imparatorluğunun üzerinde oturduğunu keşfeden Eddie Halstead’i izliyor. Bu dürüst asker, İngiliz yeraltı suç dünyasının karanlık sanatlarında ustalaşmak ve tüm operasyonun kontrolünü ele geçirmek için gerekenlere sahip mi?


10. Army of the Dead: Lost Vegas

Yaratıcı: Steven Maeda, Matt Owens

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi | Oyuncular: Tig Notaro, Monica Barbaro, Anya Chalotra, Christian Slater, Vanessa Hudgens

Netflix Yayınlanma Tarihi: 2023

Zack Snyder’ın Army of the Dead filminin animasyon dizisinin 2022’de gösterime gireceği düşünülüyordu ancak 2023’e ertelendi.

Scott Ward ve kurtarma ekibinin Vegas’taki gizemli zombi salgınının ilk aşamalarında sevdikleri herkesi koruma çabaları.


9. XO, Kitty

Yaratıcı: Jenny Han

Tür: Komedi, Dram, Romantik | Oyuncular: Anna Cathcart, Anthony Keyvan, Minyeong Choi, Théo Augier Bonaventure, Ivan Melgares

Netflix Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2023

Jenny Han’ın To All the Boys film üçlemesinin spin-off’u olan XO, Kitty’nin odak noktası Lara Jean’den küçük kız kardeşi Kitty’ye kayıyor.

XO, Kitty’de genç çöpçatan Kitty Song Covey aşk hakkında bilinmesi gereken her şeyi bildiğini düşünüyor. Ancak uzun süredir görüşmediği erkek arkadaşıyla yeniden bir araya gelmek için dünyanın öbür ucuna taşındığında, söz konusu olan kendi kalbi olduğunda ilişkilerin çok daha karmaşık olduğunu kısa sürede fark edecektir.


8. The Diplomat

Yaratıcı: Debora Cahn

Tür: Dram, Gerilim | Oyuncular: Keri Russell, David Gyasi, Rufus Sewell, Rory Kinnear, Ato Essandoh

Netflix Yayın Tarihi: 20 Nisan 2023

Uluslararası bir krizin ortasında, kariyer sahibi bir diplomat olan Kate Wyler, evliliği ve siyasi geleceği üzerinde tektonik etkileri olan, uygun olmadığı yüksek profilli bir işe girer.


7 .The Fall of the House of Usher

Yaratıcı: Mike Flanagan

Tür: Dram, Korku | Oyuncular: Carla Gugino, Ruth Codd, Willa Fitzgerald, T’Nia Miller, Michael Trucco

Netflix Yayınlanma Tarihi: 2023

Mike Flanagan’dan izlediklerimizin en iyisi olmasa da, yeni dizisi The Fall of the House of Usher, şimdiye kadarki en iyi Netflix projelerinden biri olma potansiyeline sahip. Beklendiği gibi, oyuncu kadrosunda Kate Siegel, Rahul Kohli, Henry Thomas ve Zach Gilford gibi Flanagan’ın önceki projelerinden birçok tanıdık yüz yer alacak.

Çocukluk arkadaşı Roderick Usher’ı ziyarete davet edilen bir adam. Usher, ikiz kız kardeşi Madeline’in tam olarak ölmeden aile kasasına yerleştirildiğini yavaş yavaş açıklığa kavuşturur. Madeline kanlı kefeniyle yeniden ortaya çıktığında, ziyaretçi tüm ev yarılıp bir göle batarken oradan ayrılmak için acele eder.


6. The Three-Body Problem

Yaratıcı: David Benioff, D.B. Weis, Alexander Woo

Tür: Macera, Dram, Fantastik | Oyuncular: Eiza González, Benedict Wong, Liam Cunningham, John Bradley, Alex Sharp

Netflix Yayınlanma Tarihi: 2023

Game of Thrones’un final sezonunun hayal kırıklığı yaratan sonunun ardından David Benioff ve D.B. Weiss’ın itibarı sarsıldı. Şanslarını Warner dışında arayan ikili şimdi popüler Çinli yazar Liu Cixin’in The Three Body Problem adlı eserinin uyarlaması üzerinde çalışıyor.

Çin’in Kültür Devrimi’nin arka planında geçen filmde, gizli bir askeri proje uzaylılarla temas kurmak için uzaya sinyaller gönderir. Yıkımın eşiğindeki bir uzaylı uygarlığı sinyali yakalar ve Dünya’yı istila etmeyi planlar. Bu sırada Dünya’da, üstün varlıkları karşılamayı ve yozlaşmış olarak görülen bir dünyayı ele geçirmelerine yardım etmeyi ya da istilaya karşı savaşmayı planlayan farklı kamplar oluşmaya başlar. Sonuç, muazzam bir kapsam ve vizyona sahip bir bilim kurgu başyapıtıdır.


5. One Piece

Yaratıcı: Steven Maeda, Matt Owens

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi | Oyuncular: Iñaki Godoy, Emily Rudd, Mackenyu, Stevel Marc, Taz Skylar

Netflix Yayın Tarihi: Ağustos 2023

25 yıllık yayın geçmişi ve 1060’tan fazla manga bölümüyle One Piece, Japonya’nın en uzun soluklu ve en sevilen kurgusal serilerinden biri. Bu nedenle serinin canlı aksiyon uyarlaması Netflix’in şimdiye kadarki en iddialı işlerinden biri, ancak başarılı olursa Netflix’in elinde on yılı aşkın bir süreye yayılabilecek yepyeni bir dizi var demektir.

Denizlerde acımasız korsanlar hüküm sürmekte ve yalnızca en güçlüler, gelmiş geçmiş en büyük korsan Gol D. Roger’ın geride bıraktığı ‘One Piece’ olarak bilinen efsanevi hazineye sahip olma şansını yakalayabilmektedir. Gold Roger’ın ölümünden yıllar sonra, Monkey D. Luffy adında genç bir çocuğun kendi mürettebatını yetiştirme, One Piece’i bulma ve kendini Korsan Kral ilan etme hayalleri vardır. Luffy’ye vücudunu lastik gibi yapma gücü veren bir şeytan meyvesi yedikten sonra, bu ona muazzam bir güç ve çeviklik kazandırır. Luffy nihayet reşit olduğunda, Doğu Mavisi’ndeki Foosha Köyü’nden yelken açar ve bir sonraki Korsan Kral olmak için büyük macerasına atılır.


4. Avatar: The Last Airbender

Yaratıcı: Albert Kim

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi | Oyuncular: Gordon Cormier, Tamlyn Tomita, Ken Leung, Daniel Dae Kim, Yvonne Chapman

Netflix Yayınlanma Tarihi: 2023

Avatar: Son Hava Bükücü’nün hayranları tarafından ne kadar sevildiğini göz önünde bulundurduğunuzda, Netflix’in canlı aksiyon uyarlamasını doğru yapması için üzerinde büyük bir baskı var. Kolaylıkla 2023’ün en çok beklenen Netflix yapımlarından biri olan bu uyarlama doğru yapılırsa, Netflix son uyarlamalarda kaybettiği itibarının bir kısmını geri kazanacak.

Bazı insanların dört klasik elementten (su, toprak, ateş veya hava) birini “bükebildiği” Asya’da, savaşın parçaladığı bir dünyada geçiyor. Aang, tüm elementleri bükebilen tek kişi olan “Avatar “dır ve Ateş Ulusu’ndan dünyaya barış getirmeye mahkumdur. Aang, yeni yol arkadaşları Katara ve Sokka ile elementlerde ustalaşmak için yola koyulurken, Avatar’ı yakalayarak onurunu geri kazanmaya çalışan sürgündeki Ateş Ulusu prensi Zuko tarafından takip edilir.


3. Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Yaratıcı: Shonda Rhimes

Tür: Biyografi, Dram, Tarih | Oyuncular: Michelle Fairley, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Golda Rosheuvel, Corey Mylchreest

Netflix Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2023

Bridgeton geçtiğimiz birkaç yıl içinde Netflix’in en popüler dizilerinden biri haline geldi. Bu nedenle yayın servisinin, dizinin en kutuplaştırıcı karakterlerinden biri olan Kraliçe Charlotte’un arka planını keşfederek seriyi genişletmesi şaşırtıcı olmamalı.

Kraliçe Charlotte’un şöhrete ve güce yükselişine odaklanan bu Bridgerton evreni ön bölümü, genç Kraliçe’nin Kral George ile evliliğinin hem büyük bir aşk hikayesini hem de toplumsal bir değişimi nasıl tetiklediğini ve Bridgerton’daki karakterlerin miras aldığı Ton dünyasını nasıl yarattığını anlatıyor.


2. Beef

Yaratıcı: Lee Sung Jin
Tür: Komedi, Dram| Oyuncular: Iona Skye, Joseph Lee, Patti Yasutake, Young Mazino, Remy Holt
Netflix Yayın Tarihi: 6 Nisan 2023

A24 Pictures geçtiğimiz birkaç yıl içinde şaşırtıcı filmlere imza attı. İzlemesi son derece heyecanlı ve komik olacak dizinin başrollerini Ali Wong ve Steven Yuen paylaşacak.

Bir yol kavgasının zihinlerinde yer etmesine ve yavaş yavaş her düşüncelerini ve eylemlerini tüketmesine izin veren iki insan.


1. Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always


Yaratıcı: Becca Barnes, Alwyn Dale
Tür: Aksiyon, Macera, Aile | Oyuncular: David Yost, Catherine Sutherland, Johnny Yong Bosch, Walter Jones, Richard Steven Horvitz
Netflix Yayın Tarihi: 19 Nisan 2023

Power Rangers serisinin 30. yıldönümünü kutlamak için Netflix, Mighty Morphin Power Rangers’ın bazı orijinal üyelerinin ikonik rollerini yeniden canlandırmak için geri dönmesiyle bize geçmişe götürüyor.

Rangerlar geçmişten tanıdık bir tehditle karşı karşıya geliyor. Küresel bir krizin ortasında, dünyanın ihtiyaç duyduğu kahramanlar olmaları için bir kez daha çağrılıyorlar.

You May Also Like